NEOSBİOME ZEYTİNYAĞIMIZ HAKKINDA

NeosBiome
 
Soğuk Sıkım Ekstra Natürel Sızma Zeytinyağ
 
Serbest asitlik derecesi (oleik asit cinsinden) en çok % 0,8
 
Zeytinyağlarımız, Edremit körfezinin Karaağaç ve Gömeç yöresinin özel zeytinlerinden bölgesel ve harmanlanmadan üretilen soğuk sıkım zeytinyağıdır.Ekim ayında başlayarak Kasım ve Aralık aylarına dek hasadını sürdürdüğümüz zeytinlerimizi 26°C de soğuk sıkımla ve maksimum %0,8 Oleik Asit değeriyle lezzeti yanında antioksidan gücünü de koruyarak üretmekteyiz. Edremit körfez yöresinin tüm özelliklerini barındıran Ayvalık tipi yağlık zeytin ağaçlarına sahip olduğumuz Karaağaç beldesinde üretim yapmaktayız. Zeytinyağımız filtre edilmeden ve hiç bir fiziksel işlemden geçmeden hazırlanır.Yağın içinde kalan çok küçük zeytin parçaları bir müddet sonra tortu bırakır. Bu doğal ve normal bir durumdur. Bu parçalar yağın tat ve aromatik özelliklerini arttırır.Standart zeytinyağına göre “filtresiz” taze zeytinyağında antioksidan, polifenol, vitamin, tokoferol, klorofil vs değerleri daha yüksektir. Sonuç olarak Yağ ne kadar “taze” ise o kadar değerlidir.
Anne sütüne eşdeğer özellikler sunan
 özel üretim yağımızı, yüksek kalitede meyvemsi, baharlı, aroması yüksek tadıyla siz zeytinyağ meraklılarına özenle sunmaktayız.. Kullanım önerilerimiz,özellikle kahvaltılar için ve tüm çiğ , haşlanmış sebzeler, salatalar, başlangıçlar ve lezzetlendirme işlemleriniz için tavsiye edilir. Her türlü günlük kullanım için de uygundur.Bilinenin aksine tüm bitkisel yağlara göre en yüksek yanma sıcaklığı ile tüm kızartmalarınız için en nefis ve sağlıklı seçeneği natürel sızma zeytinyağı sunar.                              
Yüksek kaliteli zeytinyağı,doğrudan Güneş ışığı görmeyen, serin yerlerde saklanmalıdır. Saklama için en uygun sıcaklık derecesi
14- 15°C'dir.Yabancı koku olmayan yerlerde, ağzı kapalı olarak muhafaza edilmelidir.Zeytinyağındaki klorofil,yağın, ışığa karşı hassas olmasına neden olur.Bu nedenle,renkli cam şişelerde, renkli cam damacanalarda, karton kutulu cam şişelerde,porselen ya da çelik kaplarda ve içi laklı teneke kutularda saklanmalıdır.Zeytinyağı,ağzı açık olarak uzunca bir süre hava ile temas ederse, bozulmaya başlar,asit oranı artar. Usulüne uygun olarak saklanan naturel zeytinyağları, özelliklerini kaybetmeden 2 yıl saklanabilir.Açılmış bir şişe ise,iki ayda tüketilmelidir.Zeytinyağının, buzdolabına konulması tavsiye edilmez.
Afiyet Olsun.
NeosBiome  

9.5.2017

       Güvenli ödeme alt yapısı kullanılmaktadır                                                          
                       NeosBiome Natürel Ürünler    Karaağaç Mahallesi İsmet İnönü Cad. No:1/A    Gömeç / Balıkesir         0266 367 7379  -  0553 487 5144                                                                                                                                                                   bilgi@neosbiome.com    
                                                                                                                                Copyright © 2014 - 2023  NeosBiome.com Tüm hakları saklıdır.


 
                                                                                                                                                                         

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.